Vander Solid Wood Rectangle Dining Table
SKU:
51031737
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Classic Home, Dining Tables, Tawny Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Overall Dimensions | 84”W x 40”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Tawny Brown |
| Weight | 178.57 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 28″ |
| Overhang Front Back | 8″ |
| Distance Between Legs Side Side | 48″ |
| Overhang Side Side | 12″ |
| Extension | No |
| Weight | 178.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 84 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Tawny Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vander |
Contact Us
"*" indicates required fields