Trestle Extension Table 96 – 120”
SKU:
27486GCH-----
Category: Dining Tables
Tags: Bramble, Dining Tables, Gray, Grey Charleston
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.898784 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 31.74 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 58.3 x 48.8 x 7.5 in |
| Package 1 Weight | 152.12 lbs |
| Package 2 Dimensions | 33.1 x 10.2 x 30.7 in |
| Package 2 Weight | 66.14 lbs |
| Package 3 Dimensions | 33.1 x 10.2 x 30.7 in |
| Package 3 Weight | 66.14 lbs |
| Package Weight Total | 284.4 lbs |
| Net Weight | 268.96 lbs |
| Weight | 268.96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 120 × 30 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Charleston |
| Style | Traditional |
| Collection | Trestle |
Contact Us
"*" indicates required fields