Trestle Dining Table
SKU:
27571DRW-----
Category: Dining Tables
Tags: Bramble, Brown, Dining Tables, Driftwood
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.593656 |
|---|---|
| Number of Packages | 2 |
| M3CUBIC FEET | 20.96 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 85.4 x 41.7 x 6.3 in |
| Package 1 Weight | 110.23 lbs |
| Package 2 Dimensions | 26.8 x 16.5 x 31.1 in |
| Package 2 Weight | 90.39 lbs |
| Package 3 Dimensions | 35.8 x 19.7 x 35 in |
| Package 4 Dimensions | 16.1 |
| Package Weight Total | 200.62 lbs |
| Net Weight | 196.21 lbs |
| Weight | 196.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 84 × 30 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Trestle |
Contact Us
"*" indicates required fields