Sydney Rectangular Dining Table 96″
SKU:
28814BBA-----
Category: Dining Tables
Tags: Batavia Black, Black, Bramble, Dining Tables
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.82876 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 29.27 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 97.6 x 41.7 x 5.5 in |
| Package 1 Weight | 176.27 lbs |
| Package 2 Dimensions | 21.3 x 21.3 x 31.1 in |
| Package 2 Weight | 55.16 lbs |
| Package 3 Dimensions | 21.3 x 21.3 x 31.1 in |
| Package 3 Weight | 55.16 lbs |
| Package Weight Total | 286.6 lbs |
| Net Weight | 264.55 lbs |
| Weight | 264.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 96 × 30 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Black |
| Detail Color | Batavia Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Sydney |
Contact Us
"*" indicates required fields