Rectangular Dining Table
SKU:
27150
Category: Dining Tables
Tags: Black, Dark Cabernet, Dining Tables, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Clean turned radius tapered legs | Yes |
| Top has decorative V match veneer pattern | Yes |
| 68″ x 42″ top extends to 86″ x 42″ with one 18″ leaf added | Yes |
| Dimensions | 68.00″W X 42.00″D X 30.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Weight | 160.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 68 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Lydia |
Contact Us
"*" indicates required fields