Rectangle Dining Table
SKU:
79450
Category: Dining Tables
Tags: Aged White/wheat, Dining Tables, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwood solids and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Random planked top | Yes |
| 72″ x 40″ top extends to 90″ x 40″ with one 18″ leaf in use | Yes |
| Comfortably seats 6 people without leaf and 8 people with leaf in use | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 40.00″D X 30.00″H |
| Weight | 151.46 lbs |
| Weight | 151.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 72 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged White/wheat |
| Style | Cottage |
| Collection | Glenndale |
Contact Us
"*" indicates required fields