Rectangle Dining Table
SKU:
37550
Category: Dining Tables
Tags: Cream, Dining Tables, Drift, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random oak veneer | Yes |
|---|---|
| Table Top extends from 76-94″ x 40″ with one 18″ leaf | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered legs that are tapered out | Yes |
| Dimensions | 76.00″W X 40.00″D X 30.00″H |
| Weight | 167.55 lbs |
| Weight | 167.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Contact Us
"*" indicates required fields