Rect Leg Dining Table
SKU:
37250
Category: Dining Tables
Tags: Cloud/fog, Dining Tables, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random match Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white bases | Yes |
| Smaller scale for small space living | Yes |
| 14″ self-storing butterfly leaf | Yes |
| Top extends from 60 x 36″ to 74 x 36″ when leaf is in use | Yes |
| Dimensions | 60.00″W X 36.00″D X 30.00″H |
| Weight | 136.69 lbs |
| Weight | 136.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 60 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Contact Us
"*" indicates required fields