Plymouth Gray Rectangular Dining Table
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Dine and entertain in charming vintage style with the Plymouth rectangular dining table, featuring intricately turned legs for an appealing look. A distressed graywash finish contrasted by a medium brown top adds cottage-inspired character. Accommodate extra dining guests with two removable leaf inserts that increase tabletop space and then conveniently store away when not needed.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Table Leaves |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 20.441 |
| Carton Weight | 183.000 lb |
| Product Weight | 183 lb |
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 72 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Contact Us
"*" indicates required fields