Melody White Round Dining Table
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Create a cozy ambiance full of casual charm in your home with the Melody round end table. Bringing a timeless warmth with cottage-inspired design elements and a beautifully soft, weathered look, this table features an open design and adjustable shelf for storage and display versatility. Enchanting details include a distressed white base with an inlaid gray parquet top. Pair it with other Melody furnishings for a perfectly coordinated look. Exceptionally built with solid wood construction, the Melody round end table is well-crafted to offer years of lasting enjoyment.
Product Details
| Collection | Melody |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 15.799 |
| Carton Weight | 157.000 lb |
| Product Weight | 157 lb |
| Weight | 157 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 52 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Collection | Melody |
Contact Us
"*" indicates required fields