Hera Solid Wood Dining Table – Creamwood
SKU:
51012079
Category: Dining Tables
Tags: Classic Home, Cream, CreamwoodSize, Dining Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A celebration of family, our Hera Dining Table created by artisans as a tribute to our dedication to quality and design. A versatile, timeless work of art available in two hand finished colors accented with a beautiful multi-faceted pedestal base.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 72”D x 30.5”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Creamwood |
| Weight | 292 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 28″ |
| Overhang Front Back | 16″ |
| Overhang Side Side | 16″ |
| Weight | 292 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 72 × 30.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | CreamwoodSize |
| Style | Transitional |
| Collection | Hera |
Contact Us
"*" indicates required fields