Rectangle Dining Table
SKU:
91050
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Dining Tables, Pale Oak, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the table a sturdy appearance | Yes |
| One 18″ leaf included | Yes |
| Table Dimensions: 84″ x 36″ x 30″ or 102″ x 36″ x 30″ with one 18″ leaf added | Yes |
| Dimensions | 84.00″W X 36.00″D X 30.00″H |
| Weight | 178.57 lbs |
| Weight | 178.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 84 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Contact Us
"*" indicates required fields