Brookside Solid Wood Round Dining Table
SKU:
51011885
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocoa Brown, Dining Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Inspired by old-world designs, the Brookside Dining Collection showcases solid mango wood with hand-applied finishes and sculpted curves. Its natural tones and texture offer rugged beauty, creating a stunning focal point in any dining space.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 60”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 194.94 lbs |
| Table Top Thickness | 1″ |
| Table Clearance From Floor | 27″ |
| Overhang Front Back | 14″ |
| Overhang Side Side | 14″ |
| Extension | No |
| Weight | 194.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cocoa Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookside |
Contact Us
"*" indicates required fields