Vander Solid Wood 4dr Buffet – Cream Washed
SKU:
52004187
Category: Dining Storage
Tags: Classic Home, Cream, Cream Washed, Dining Storage
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Overall Dimensions | 78”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Tempered Glass |
| Colors | Cream Washed |
| Weight | 213 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 34.96″x16.18″x13.11″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 78 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cream Washed |
| Style | Transitional |
| Collection | Vander |
Contact Us
"*" indicates required fields