Server
SKU:
50556
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Dining Storage, Riverside Furniture, Toasted Almond
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of Acacia solids and veneers | Yes |
|---|---|
| Framed drawer fronts and end panels | Yes |
| Three drawers are trimmed with industrial bar pull hardware in a matte black finish | Yes |
| Two wood framed glass doors with decorative mullion overlay | Yes |
| Open center section features two adjustable shelves with reversible wine bottle storage | Yes |
| Drawers are constructed with dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Interior LED lighting | Yes |
| Dimensions | 68.00″W X 19.00″D X 38.00″H |
| Weight | 231.48 lbs |
| Weight | 231.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Almond |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Bozeman |
Contact Us
"*" indicates required fields