Lisbon Solid Wood 4dr Cabinet – Weathered Black-travertine
SKU:
52004553
Category: Dining Storage
Tags: Black, Classic Home, Dining Storage, Weathered Black/Travertine
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Lisbon Cabinet offers a rustic yet refined look for any space. Crafted from reclaimed pine, this cabinet features a unique, weathered appearance that highlights the wood’s natural character. With practical storage and an elegant design, the Lisbon Cabinet enhances the ambiance of your home while offering both style and functionality.
Product Details
| Overall Dimensions | 76”W x 20”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Travertine, Reclaimed Pine, Iron |
| Colors | Weathered Black/Travertine |
| Weight | 252 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 76 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Weathered Black/Travertine |
| Style | Industrial |
| Collection | Lisbon |
Contact Us
"*" indicates required fields