Woven Side Chair 2in
SKU:
30721
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Riverside Furniture, White Caps
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwood solids and natural twisted water hyacinth weave | Yes |
|---|---|
| Removable seat cushion is upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
| Seat height with cushion: 20″ | Yes |
| Seat height without cushion: 18″ | Yes |
| Dimensions | 19.70″W X 22.70″D X 38.00″H |
| Weight | 24.25 lbs |
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.7 × 19.7 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields