Wood Bk Uph Side Chr 2in
SKU:
79458
Category: Chairs & Benches
Tags: Aged White, Chairs & Benches, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Upholstered with 100% Polyester, Cleaning Code: W | Yes |
| Seat Height: 19″ | – |
| Seat Depth: 18 5/8″ | – |
| Dimensions | 19.00″W X 23.25″D X 37.75″H |
| Weight | 17.86 lbs |
| Weight | 35.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 19 × 37.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged White |
| Style | Cottage |
| Collection | Glenndale |
Contact Us
"*" indicates required fields