Uph Side Chair 2in
SKU:
79258
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Frosted Gray, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Upholstered with 100% Polyester, Cleaning Code: W | Yes |
| Seat Height: 18″ | – |
| Seat Depth: 17″ | – |
| Dimensions | 20.00″W X 23.50″D X 39.50″H |
| Weight | 17.97 lbs |
| Weight | 35.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 20 × 39.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Frosted Gray |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Bennett |
Contact Us
"*" indicates required fields