Uph Side Chair 2in
SKU:
54958
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Riverside Furniture, Snowy Desert
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Seat height: 19 1/4″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning Code W | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 25.75″D X 40.25″H |
| Weight | 22.05 lbs |
| Weight | 44.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 20 × 40.25 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Snowy Desert |
| Style | Cottage |
| Collection | Sonora |
Contact Us
"*" indicates required fields