Side Chair-blue 2in
SKU:
30758
Category: Chairs & Benches
Tags: Blue, Cabana Blue, Chairs & Benches, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Modernized Windsor shape | Yes |
| Round spindles with arched top rail | Yes |
| Side stretchers for added strength | Yes |
| Wood seat with saddle shape cutout | Yes |
| Seat height: 18″ | Yes |
| Dimensions | 23.00″W X 22.50″D X 34.00″H |
| Weight | 16.53 lbs |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 23 × 34 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields