Scroll Uph Side Chair 2in
SKU:
36352
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Chipped White, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Upholstered seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Dimensions | 20.75″W X 23.50″D X 40.75″H |
| Weight | 19.29 lbs |
| Weight | 38.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 20.75 × 40.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Chipped White |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Contact Us
"*" indicates required fields