Peg & Dowel Ladder Back W/ Wooden Seat
SKU:
25652AFD-----
Category: Chairs & Benches
Tags: Antique French Oak, Bramble, Brown, Chairs & Benches
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.2483676 |
|---|---|
| Number of Packages | 1 |
| M3CUBIC FEET | 8.77 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 24.4 x 25.6 x 48.8 in |
| Package 1 Weight | 24.25 lbs |
| Package Weight Total | 24.25 lbs |
| Net Weight | 16.53 lbs |
| Weight | 16.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 21 × 43 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique French Oak |
| Style | Transitional |
| Collection | Peg |
Contact Us
"*" indicates required fields