Parsons Uph Chair 2in-iv
SKU:
92650
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Ivory, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Skirted base | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 19.00″W X 26.50″D X 37.50″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 19 × 37.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Contact Us
"*" indicates required fields