Parsn Chr Uph W/cover 2in
SKU:
36964
Category: Chairs & Benches
Tags: Canby Rustic Pine, Chairs & Benches, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Custom fit removable slipcover made of 100% Linen | Yes |
| Cleaning code: S | Yes |
| Seat height: 19 1/4″ | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 27.50″D X 40.00″H |
| Weight | 18.74 lbs |
| Weight | 37.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 20 × 40 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Canby Rustic Pine |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Contact Us
"*" indicates required fields