HD60581 Whitmore Dining Chair – Light Blue
SKU:
HD60581-69-01LB
Category: Chairs & Benches
Tags: Blue, Chairs & Benches, Emerald Home Furnishings, Light Blue
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
DINING CHAIR – LIGHT BLUE
Product Details
| SU Dim Length | 21 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 18 in |
| SU Dim Height | 37 in |
| CTN Dim Length | 39.25 in |
| CTN Dim Width | 18 in |
| CTN Dim Height | 8 in |
| CTN Volume | 3.27 cft |
| CTN Weight | 20 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 21 × 18 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Blue |
| Detail Color | Light Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | HD60581 Whitmore |
Contact Us
"*" indicates required fields