Cane Uph Side Chair 2in
SKU:
37554
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Ebony Drift, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Curved back with two tone cane insert | Yes |
| Arched tapered front legs | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Upholstered with 96% polyester, 2% nylon and 2% cotton fabric | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 22.00″D X 37.00″H |
| Weight | 13.78 lbs |
| Weight | 27.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 37 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Ebony Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Contact Us
"*" indicates required fields