Uph Counter Stool 2in
SKU:
50359
Category: Barstools
Tags: Barstools, Cream, Natural, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Upholstered seat height: 26″ | Yes |
| Metal-covered front foot rest | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: S | Yes |
| Dimensions | 20.75″W X 24.25″D X 42.00″H |
| Weight | 28.11 lbs |
| Weight | 56.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 20.75 × 42 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Sophie |
Contact Us
"*" indicates required fields