Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
SKU:
92607
Category: Barstools
Tags: Barstools, Gray, Riverside Furniture, Slate
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent welt trim | Yes |
| Graceful sloped arms | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Seat width: 15 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 28 1/2″ and Width Between Arms: 16″ | – |
| Dimensions | 23.50″W X 26.00″D X 39.00″H |
| Weight | 27.56 lbs |
| Weight | 55.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.5 × 39 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Slate |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Contact Us
"*" indicates required fields