Buton Tuft Uph Stl 2in-sl
SKU:
92637
Category: Barstools
Tags: Barstools, Gray, Riverside Furniture, Slate
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19 1/4″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 25.50″D X 39.00″H |
| Weight | 18.74 lbs |
| Weight | 37.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 18 × 39 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Slate |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Contact Us
"*" indicates required fields