60570 Seneca Upholstered Counter Height Stools – Brown
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The transitional Seneca collection hosts a unique blend of features and seating options. A delightful rich brown finish on walnut veneers forms a quarter-turned pattern on the tabletop, culminating in the built-in 18” lazy Susan. The tapered frame spreads out to encompass a lower shelf for extra storage. Seating with light tan upholstery and gently curved backs decorated with nailhead trim, you can stay more traditional with just stools or more casual by mixing in a bench or two. Accentuate your personal style and give the Seneca a whirl.*CHAIRS ARE PACKAGED 2 TO A CARTON. MUST ORDER IN QUANTITIES OF 2.
Product Details
| SU Dim Length | 23 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 19.5 in |
| SU Dim Height | 41 in |
| CTN Volume | 3.3 cft |
| CTN Weight | 20 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 23 × 19.5 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | 60570 Seneca |
Contact Us
"*" indicates required fields