Tacoma Solid Wood Rectangle Gathering Table – Tawny Brown
SKU:
51031719
Category: Bar Furniture
Tags: Bar Furniture, Brown, Classic Home, Tawny Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Introducing the Tacoma Collection, where natural beauty meets contemporary design. Crafted from oak veneer with a refined natural finish, this collection features sleek round edges, half-round legs, and a brass stretcher.
Product Details
| Overall Dimensions | 92”W x 30”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Metal |
| Colors | Tawny Brown |
| Weight | 201 lbs |
| Table Top Thickness | 3.05″ |
| Table Clearance From Floor | 33.5″ |
| Distance Between Legs Front Back | 58.075″ |
| Overhang Front Back | 3.05″ |
| Distance Between Legs Side Side | 14.57″ |
| Overhang Side Side | 7.87″ |
| Extension | No |
| Weight | 201 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 92 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Tawny Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tacoma |
Contact Us
"*" indicates required fields