HD1688 Rappa Nightstand
SKU:
HD1688-402
Category: Nightstands
Tags: Emerald Home Furnishings, Gray, Nightstands
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Contemporary minimalism at it’s best, the Rappa bedroom is crafted from hardwood solids with scratch resistant melamine for easy care. Well-defined shapes cut a crisp silhouette underscored by angled A-line legs. Silver-toned bar drawer pulls shine against the warm gray tones for understated chic.
Product Details
| SU Dim Length | 23.5 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 16 in |
| SU Dim Height | 24 in |
| CTN Dim Length | 26.4 in |
| CTN Dim Width | 18.7 in |
| CTN Dim Height | 22.9 in |
| CTN Volume | 6.54 cft |
| CTN Weight | 50.6 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 23.5 × 16 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | HD1688 Rappa |
Contact Us
"*" indicates required fields