Westlake Solid Wood 6dwr Dresser – Kona Brown
SKU:
52010995
Category: Dressers
Tags: Brown, Classic Home, Dressers, Kona Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A stunning mixture of shape and detail, our Westlake bedroom set features solid mango wood in a rich hand finished Kona brown tone luxuriously accented by kneaded detailing throughout every piece of this collection.
Product Details
| Overall Dimensions | 59”W x 19”D x 38”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Kona Brown |
| Weight | 185 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 6 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 26.3″ x 17.5″ x 8″ |
| Wire Management Holes | 2 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 59 × 38 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kona Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Westlake |
Contact Us
"*" indicates required fields