Santa Clara Solid Wood 6dwr Dresser – Caramel Brown
SKU:
52010989
Category: Dressers
Tags: Brown, Caramel Brown, Classic Home, Dressers
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Overall Dimensions | 63”W x 19”D x 35”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Caramel Brown |
| Weight | 236 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 6 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 27.50″x14″x8″ |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Weight | 236 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 63 × 35 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Caramel Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Santa |
Contact Us
"*" indicates required fields