Normandy Dresser
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy dresser. Inspired by European architecture, this dresser offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | Dressers |
| Carton Volume | 33.667 |
| Carton Weight | 256.500 lb |
| Product Weight | 97 lb |
| Product Weight | 257 lb |
| Weight | 257 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 68 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Contact Us
"*" indicates required fields