B372 Ashton Hills Dresser
SKU:
B372-91
Category: Dressers
Tags: Brown, Dressers, Emerald Home Furnishings
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The modern, rustic Ashton Hills collection brings together the warmth of dark, brown-gray weathered wood with clean, simple lines for a look that is both timeless and current. Create a cozy, sophisticated retreat in your bedroom with Ashton Hills.
Product Details
| SU Dim Length | 63 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 18 in |
| SU Dim Height | 42 in |
| CTN Dim Length | 65.6 in |
| CTN Dim Width | 20.3 in |
| CTN Dim Height | 44.25 in |
| CTN Volume | 34.1 cft |
| CTN Weight | 178.2 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 63 × 18 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | B372 Ashton Hills |
Contact Us
"*" indicates required fields