683 Stoney Creek Dresser
SKU:
C683-002
Category: Dressers
Tags: Dressers, Emerald Home Furnishings, White
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Complete your relaxing retreat with the Stoney Creek bedroom collection. This traditional bedroom set offers large-scale designs with a textured, antique white finish. Antiqued, blackened metal hardware and tapered leg detailing adds a little modern farmhouse charm to your home.
Product Details
| SU Dim Length | 64 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 19 in |
| SU Dim Height | 40 in |
| CTN Dim Length | 67 in |
| CTN Dim Width | 21.5 in |
| CTN Dim Height | 39.5 in |
| CTN Volume | 32.93 cft |
| CTN Weight | 215.6 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 64 × 19 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Collection | 683 Stoney Creek |
Contact Us
"*" indicates required fields