Westlake Solid Wood 3dwr Chest – Kona Brown
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A stunning mixture of shape and detail, our Westlake bedroom set features solid mango wood in a rich hand finished Kona brown tone luxuriously accented by kneaded detailing throughout every piece of this collection.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 20”D x 34”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Kona Brown |
| Weight | 100 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 3 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 30″x13″x5.5″ |
| Wire Management Holes | 2 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 36 × 34 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kona Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Westlake |
Contact Us
"*" indicates required fields