Savannah Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 1.0846605 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 38.3 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 69.7 x 8.7 x 58.3 in |
| Package 1 Weight | 76.21 lbs |
| Package 2 Dimensions | 68.1 x 11 x 23.6 in |
| Package 2 Weight | 38.45 lbs |
| Package 3 Dimensions | 86.8 x 16.9 x 22.8 in |
| Package 3 Weight | 72.73 lbs |
| Package Weight Total | 187.39 lbs |
| Net Weight | 165.35 lbs |
| Weight | 165.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 80 × 79 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Blue |
| Detail Color | Duck Egg Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Savannah |
Contact Us
"*" indicates required fields