Santa Clara Solid Wood Bed – Toasted Brown
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Overall Dimensions | 81”W x 86”D x 67”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Toasted Brown |
| Weight | 251.33 lbs |
| Bed Overall Headboard Dimensions | 81″ x4″ x67″ |
| Bed Clearance Headboard To Floor | 5.9″ |
| Bed Clearance Footboard To Floor | 5.9″ |
| Bed Side Rail Dimension | 82″ x 3″ x 9″ |
| Bed Clearance Side Rails To Floor | 5.9″ |
| Bed Use Without Boxspring | YES |
| Bed Adjustable Mattress Compatible | NO |
| Weight | 251.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 81 × 67 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Eastern King |
| Collection | Santa |
Contact Us
"*" indicates required fields