Kraton Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.73441575 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 25.94 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 67.1 x 5.3 x 62.6 in |
| Package 1 Weight | 93.39 lbs |
| Package 2 Dimensions | 67.1 x 5.3 x 35.4 in |
| Package 2 Weight | 52.87 lbs |
| Package 3 Dimensions | 82.7 x 9.4 x 12.6 in |
| Package 3 Weight | 41.16 lbs |
| Package Weight Total | 187.39 lbs |
| Net Weight | 147.71 lbs |
| Weight | 147.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 80 × 60 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Black |
| Detail Color | Batavia Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Kraton |
Contact Us
"*" indicates required fields