Hayward Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.873376 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 30.84 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 69.3 x 64.6 x 6.7 in |
| Package 1 Weight | 112.55 lbs |
| Package 2 Dimensions | 69.3 x 29.1 x 6.7 in |
| Package 2 Weight | 50.53 lbs |
| Package 3 Dimensions | 82.7 x 9.4 x 12.6 in |
| Package 3 Weight | 36.75 lbs |
| Package Weight Total | 200.62 lbs |
| Net Weight | 160.94 lbs |
| Weight | 160.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 83 × 63 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique French Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Hayward |
Contact Us
"*" indicates required fields