GHST8457 Vienna Complete Day Bed W / Trundle – Light Gray
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Vienna daybed is a versatile addition to any space, whether it’s a home office or a studio apartment. Its flared arms and gently curved back are upholstered in a gray woven fabric, offering a stylish look. By day, pile on the pillows to create the perfect lounging spot; by night, pull back the covers for a cozy bed. The convenient trundle pulls out effortlessly, serving as hidden storage with a divider bar or accommodating a second twin mattress for overnight guests. Enjoy the extra functionality and charm the Vienna daybed will bring to your home.
Product Details
| SU Dim Length | 91 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 44 in |
| SU Dim Height | 37.5 in |
| Dimensions | 91 × 44 × 37.5 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | GHST8457 Vienna |
Contact Us
"*" indicates required fields