Empire Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 1.2571905 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 44.4 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 86.6 x 8.3 x 74.8 in |
| Package 2 Dimensions | 84.3 x 10.6 x 21.3 in |
| Package 3 Dimensions | 85.4 x 4.5 x 10.6 in |
| Package Weight Total | 270.07 lbs |
| Net Weight | 242.51 lbs |
| Weight | 242.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91 × 85 × 72 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Gray |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Empire |
Contact Us
"*" indicates required fields