Empire Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.929126 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 32.81 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 70.5 x 7.5 x 67.7 in |
| Package 2 Dimensions | 68.1 x 7.5 x 21.3 in |
| Package 3 Dimensions | 85.4 x 9.4 x 12.6 in |
| Package Weight Total | 240.3 lbs |
| Net Weight | 207.23 lbs |
| Weight | 207.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91 × 85 × 72 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Black |
| Detail Color | Batavia Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Empire |
Contact Us
"*" indicates required fields