Doheney Upholstered Bed – Oatmeal
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Doheny Bed features timeless elegance with its tufted upholstered headboard and smooth fabric finish. Its sturdy frame and classic design provide both comfort and sophistication, making it a centerpiece for any bedroom retreat.
Product Details
| Overall Dimensions | 78”W x 91”D x 57”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester,Pine Wood |
| Colors | Oatmeal |
| Weight | 155 lbs |
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91 × 78 × 57 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oatmeal |
| Style | Transitional |
| Bed Size | California King |
| Collection | Doheney |
Contact Us
"*" indicates required fields