Charleston Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 1.628538 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 57.51 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 84.3 x 11 x 17.7 in |
| Package 1 Weight | 44.49 lbs |
| Package 2 Dimensions | 71.3 x 10.2 x 21.3 in |
| Package 2 Weight | 41.93 lbs |
| Package 3 Dimensions | 80.3 x 14.6 x 77.6 in |
| Package 3 Weight | 245.37 lbs |
| Package Weight Total | 331.8 lbs |
| Net Weight | 297.62 lbs |
| Weight | 297.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 93 × 72 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Black |
| Detail Color | Black Wash |
| Style | Traditional |
| Collection | Charleston |
Contact Us
"*" indicates required fields