Charleston Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 1.920698 |
|---|---|
| Number of Packages | 3 |
| M3CUBIC FEET | 67.83 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 96.1 x 14.6 x 77.6 in |
| Package 1 Weight | 266.01 lbs |
| Package 2 Dimensions | 87 x 10.2 x 21.3 in |
| Package 2 Weight | 46.41 lbs |
| Package 3 Dimensions | 84.3 x 11 x 17.7 in |
| Package 3 Weight | 40.32 lbs |
| Package Weight Total | 352.74 lbs |
| Net Weight | 319.67 lbs |
| Weight | 319.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 93 × 72 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Black |
| Detail Color | Batavia Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Charleston |
Contact Us
"*" indicates required fields