B375 Vista Canyon Vista Canyon – Complete Queen Storage Bed
SKU:
B375-10STOR-K
Category: Beds
Tags: Beds, Brown, Emerald Home Furnishings
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Vista Canyon combines rustic style with traditional design elements for a classic bedroom collection. Stepped under-top moldings, raised panels with beveled insets, and roughhewn planked tops and sides add depth of detail to its solid pine construction. Seven different distressing techniques join bar pull hardware in an antique pewter color to create a weathered finish. Let Vista Canyon bring the look of a well-loved heirloom that you can enjoy for years to come.
Product Details
| SU Dim Length | 67.75 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 89 in |
| SU Dim Height | 64 in |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 67.75 × 89 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Bed Size | Queen |
| Collection | B375 Vista Canyon |
Contact Us
"*" indicates required fields